Bize Ulaşın

Seo Makale ile üst sıralara!

Seo makale, arama motorlarına uygun olarak üretilmiş içeriklere denir. Bir ürün veya hizmetiniz ile ilgili internet sitesi açtınız. Hedef kitlenizin sizi bulabilmesi için öncelik olarak kullanıcı kurallarına sonrasında arama motorları tarafından düzenlenmiş algoritmalara uymanız gerekmektedir. Son zamanlar da birçok internet sitesi sahibi aramalar da ilk sayfadayken alt sayfalara düşme sorunu yaşıyor. Bunun sebebi, arama motorları üzerinde artık web sayfanın kullanıcılar için sağlıklı olmadığı düşüncesidir.

Seo Makale Nedir?

Birçok kişi seo mantığını yanlış kavrasa da işin aslına bakıldığında çok net bir tutarı vardır. Seo için yapılması gereken ilk kural kesinlikle kullanıcı dostu olunması ve internet sitenizde kaliteli makaleler yayınlamanız gerekmektedir. Kaliteli kısmından sonra ki adım ise SEO makale diye adlandırdığımız arama motorlarına uygun hale gelmesidir.

Sizler ürün veya hizmetinizi tanıtırken düz bir yazı ile özgün makale yazarsanız, arama motorları robotları maalesef ki bu içerikleri doğru algılamayacak ve sizi sıralamaya almayacaktır. Bu yüzden makale yazarken birkaç teknik ile seo makale haline getirebilirsiniz.

Seo Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makalemizde bahsedeceğimiz ürün veya hizmetin anahtar kelimesini kesinlikle doğru bir şekilde analiz etmemiz gerekir. Makale yazmanın ilk kuralıda budur doğru anahtar kelime üretmek. Anahtar kelimemizi veya kelimelerimizi edindikten sonra bunlarla ilgili tamamı ile kullanıcılara fayda sağlayacak bir şekilde makale yazılmalıdır. Aman arama motorları uyumlu makale olsun diye konuda defalarca aynı kelimeyi ve ya makaleye baştan sonra anahtar kelimeyi yazmaya hiçte gerek yok aksine bu sizin ceza almanızı hatta o kelimelerde engellemenize bile sebep olabilir.

Pragraflar

Paragrafın ilk ve son paragrafın da “anahtar kelime” geçmeli. Arama motorları botları sizlerin web sitesine girdiğinde ilk bakacakları yer ilk paragraf ve son paragraf bu yüzden yazacağınız makaleler de kesinlikle ilk ve son paragraflarda anahtar kelimemizi geçirmemiz gerekmektedir.

Başlıklar

Başlık, iki tür de başlık oluşturmamız gerekiyor. Bir tanesi arama motorları tarafından görülen, bir tanesi hedef kitlemiz tarafından Google arama sonuçlarında gözükecek olan başlık. Bu yüzden iki adet başlığı en doğru şekilde oluşturmalıyız. Arama motorları için gireceğiniz başlıkta kesinlikle anahtar kelime veya anahtar kelimeler içermeli en önemli hususlardan bir tanesidir. Kullanıcılar tarafından gözükecek olan başlık ise konu hakkında insanların dikkatini çekeceği ve tıklamasını sağlayacağı başlıklar üretmeliyiz.

Açıklama

Seo makale ve kullanıcı dostu olarak üreteceğimiz bu makaleler de açıklamalar da arama motorlarında ki sıralamanızı belirlemeniz de en çok fayda sağlayan etkenlerden biridir. Anahtar kelime veya kelimeniz açıklama kısmında yer almalı ve insanlara konu hakkında kısaca nelerden bahsedildiği veya makaleyi okuduklarında neleri öğrenecekleri konusunda bilgi içermelidir.

Alt Başlıklar

Bu konuda arama motorları ile ilgilenenler veya bir internet sitesine sahip olan hemen hemen herkesin bilgisi vardır. Alt başlıklara sıralı bir şekilde H1, H2, H3, H4, H5, H6 etiketleri uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

İPUCU: H2 etiketini direkt olarak “anahtar kelime” şeklinde kullanırsanız arama motorları tarafından algılanmanıza yardımcı olacaktır.

Makalelerinizde kesinlikle giriş, gelişme ve sonuç olarak tamamlamanız gerekmektedir. Makaleyi okuyacaklar için kesinlikle akıcı ve yalın bir şekilde yazılması gerekmektedir. Az öncede belirttiğimiz gibi seo makale yazacağım diye ziyaretçileri düşünmeden anlamsız bir şekilde anahtar kelimelerinizi kullanırsanız bu sizin için avantaj değil, dezavantaj olacaktır.

Birçok kişiye araştırarak makale yazmak çok zor geliyor ve kopya içerikler kullanıyor. Özellikle Google bu konuda kendini fazlası ile geliştirdi. Kopya içerikler ile dolu olan siteleri yavaş yavaş sıralamadan kaldırıyor ve yerine özgün ve kaliteli içerikli olan siteleri koyuyor. Bu yüzden gönümüzde içerik üretimi hem arama motorları konusunda hem de hedeflemiş olduğunuz kitle açısından çok önemlidir.

Sadece makale ile artık çok zor olabilir, günümüz mobil devri bu yüzden makalelerinizde sık sık videolara ve görsellere de yer vermeniz sizin siteniz için çok daha avantajlı olacaktır. Bu yüzden hazırladığınız her içerik için olmasa bile her beş içerikten birine kesinlikle video ve görsel ile süslemenizi öneririm.

Bu şekilde arama motorları sizi anahtar kelimenizde daha da üst sıralara çıkaracak aynı zamanda video upluad siteleri ( Örn: Youtube ) üzerinden de ziyaretçi akışı sağlayabileceksiniz. Tabii, makaleniz ile alakalı olmayan hiçbir görsel ve video içeriği de kullanmayın!

Seo makale, günümüzde çok önemli bir rol oynamak ile birlikte Türkiye’de ticaret bakımından da gelişmiş durumda içerik üretici firmalar sizler için belirttiğiniz kelimeler de video içerik, görsel, makale üretme gibi hizmetler sağlıyor. Eğer ki web sitenize içerik girişi için harcayacağınız zaman yoksa içerik üretici firmalarını tercih etmeniz hem daha profesyonel işler çıkarmanıza hem de sizin iş yükünüzü azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Editox.NET olarak hem özgün makale hizmetini hem de profesyonel editörlük hizmetini sizler için en uygun fiyatlardan sağlıyoruz.


İnternet sitemizde sizin için hazırlamış olduğumuz hizmetlerimiz ve diğer konular hakkında bilgiler yetersizse bize 0 (282) 650 60 85 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bazı hizmetlerimizde ücretler sabit değildir, bu yüzden bize ulaşarak teklif almanız gerekmektedir.