BLOG YAZILARI

Makale Siteleri Ve Hayatın Yeni Kazanç Yolu

Şimdiler de yeni trend makale siteleri yazı yazarak kazanç sağlamaktan geçiyor. İnsanlar yazma yeteneklerini geliştirebilmek için birçok yol deniyorlar. Bunların içerisinde en mantıklısı makale yazmaktır. Hem birçok konuda yazabilme şansınız oluyor hem de kendinizi geliştirebilmek için büyük bir fırsat buluyorsunuz.

Makale Yazmak

Makale yazmanın temel şartı, yazacağınız konular ile ilgili verilen kurallara uymaktır. Kurallar çerçevesinde size özgü bir yazım dili ile ortaya çıkaracağınız bilgi içeriği mutlaka dikkat çekecektir. Yazmak istediğiniz konuyu doğru seçmeniz kendinizi doğru ifade etmenize sebep olacaktır. Yazım kuralları, dili, anlatımınızdaki süreklilik ve birbirine bağlı başlıklar ile kelime sınırlarını aşarak yazdığınızı fark edeceksiniz.

Kaliteli Makale

Yazmak istediğiniz konuya karar verdikten sonra bir kaç deneme yapmalısınız. Cümlelerinizin anlatmak istediğiniz konu ile gerçekten uyumlu olduğunu anlamanız için önce siz okuyup beğenmelisiniz. Kendi beğenmediğiniz ve okumadığınız bir yazıyı başkaları da okumayacaktır. Konunun içeriğini alt başlıklarda doğru ifade edebilirseniz akıcılığı yakalamış olursunuz. Alt başlıkla ve anahtar kelimeler makalenin en önemli iki temel taşıdır. Makale siteleri sizlere uymanız gereken kurallar arasında mutlaka alt başlık ve anahtar kelime kullanım vurgusu yapacaktır.

Makale Yazarken Anahtar Kelime Kullanımı

Yazdığınız yazının konusuna dikkat çekebilmek için anahtar kelime kullanımını önemsemeniz gerekmektedir. Her alt başlıkta koyu renkli olarak kullanacağınız anahtar kelimeler okuyucunun dikkatini konunun içeriğine çekecektir. Okumaya başladığında konudan uzaklaşması durumunda gözüne çarpan anahtar kelime ile yeniden konu ile bağlantı kuracaktır. Akıcı olarak yazdığın her yazı için anahtar kelime kıymetlidir. Seo makale yazmak için bu en önemli kurallardan biridir.

Makale Siteleri

Makale Siteleri

Makale Siteleri ve Kazanç

Yazdığınız ve okuduğunu bildiğiniz her yazı sizi motive edecektir. Okunuyor olmayı bilmek her yazar için tek önemli etkendir. Fikirlerinizi rahatlıkla paylaştığınız ve dikkat çektiğine inandığınız yazılarınız sizleri devamlı yazmaya teşvik edecektir. Bazı makale siteleri konuları vermeden dilediğiniz her konuda yazmanızı isteyebilir. Kısıtlamalardan hoşlanmayan ve yazmak için tek bir konuda iyi olduğuna inananlar için bu siteler daha uygundur. Fakat yazma konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız her konuda yazmaya kendinizi alıştırmalısınız. Yazacağınız her yeni konu sizi başka yönlere yönlendirecektir. Belki de iyi yazdığınızı bilmediğiniz birçok konu başlığı ile tanışabilirsiniz. Ne kadar çok konuda yazabilirseniz makale yazarı olarak o kadar keyif alırsınız.

Maddeli Makaleler

Makale siteleri bazı konularda alt başlık yerine maddeler kullanmanızı isteyebilir. Örneğin, okumanız gereken 10 Türk klasiği konusunda yazarken 10 maddeyi sıralamanız gerekmektedir. 1. madde ve açıklaması şeklinde yazmanız gerekecektir. Yazdığınız her madde de anahtar kelime kullanma zorunluluğunuz yoktur. Çünkü bu ve benzeri konularda her maddede anahtar kelime kullanmanız konunun dağılmasına sebep olabilir. O yüzden her madde de kullanmak yerine bir kaç madde de kullanmanız daha uygun olacaktır.

Makale yazmak, yazarak anlatmayı seven herkesin başarabileceği bir iştir. Kelime kullanımınıza ve cümlelerinize güveniyorsanız denemenizi tavsiye ederiz. Yazarken kendinizi daha iyi hissedeceğiniz kanıtlanmış bir durumdur. Yazmak, anlatımınızda ki bütün bozuklukları düzeltirken paylaşmak istediğiniz bütün fikir ve duygularınızı insanlara duyurmaktır. Sizinle beraber herkes duygularınızı ve fikirlerinizi öğrenerek, belki de destek olacaktır. Okundukça mutlu olacak ve aynı zamanda kazanç sağlayacağınız makale siteleri yazma işini denemenizi tavsiye ederiz.

03 Kasım 2016 150 okunma
Eray YETİŞTİREN

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Makale Özgünlük Kontrolü

Makaleleriniz özgün mü Arama motorları içerik konu unda artık çok katı, özellikle Google aramalarda artık kaliteli ve güncel içerikler üreten internet itelerini ü t ıralara...

Seo Makale

Seo Makale ile ü t ıralara! Seo makale, arama motorlarına uygun olarak üretilmiş içeriklere denir Bir ürün veya hizmetiniz ile ilgili internet ite i açtınız Hedef kitlenizin izi...

Makale Hizmeti

Makale Nedir Makale, yazılan konuda uzmanlaşmış olan ve konu hakkında bilgi aktarıcı yazılar unan bilgi dolu metinlere denir Makale hizmeti ağlayan firmalara i e içerik üretici denir...

YORUM YAP

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.