Bize Ulaşın

Pazarlama kelime anlamı itibariyle çok somut bir kavramı ifade etmektedir. Günümüze kadar pazarlama o kadar çeşitli alanda ve sektörde kullanılan bir tabir ki her geçen gün yelpazesini de genişletmekte. İlerleyen teknoloji ve bu ilerlemenin getirmiş olduğu değişim neticesinde kişiler de çağa ayak uydurma adına önemli adımlar atmaya çalışmaktadır. Acımasız olan dünya piyasasında görmemiz gereken son derece açık bir durum söz konusu. Bu değişime adapte olabilenler başarılarını devam ettirebilmekte ve her geçen gün yeni bir tanesini daha eklemektedir. Ayak uyduramayıp güncel değişimleri pratiğe dökemeyen kişiler ise üzülerek belirtmeliyiz ki kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır.

content = içerik

Pazarlama alanında artık herkesin çok iyi bilmesi gereken bir kavram söz konusu. ' İçerik' Bu kavramı faaliyet alanlarına adapte edebilen girişimciler hedefledikleri başarıları nihayete erdirme konusunda büyük bir avantaj sahibidir. İçerik adından da anlaşılacağı gibi ifade etmek istediği şeyi gerçeğe en yakın şekilde belirtme kuramıdır. Üretilen içerikler taşıdıkları anlamlar neticesinde kişilerin algılarını yönlendirebilmek gibi çok önemli bir misyonu üstlenebilmektedir. Özgün olan ve devamlılığını sağlam yapı taşları üzerine inşa eden içerik kanalları başarının altın anahtarı olma konusunda öncü bir güç olacaktır desek, sanıyorum ki yanılmayız. İçerik Pazarlamasının öneminden ve getirilerinden daha objektif bahsetmemiz gerekirse biraz daha detaylara inip net ifadelerde bulunmalıyız.

Devir Değişim Devri!

İnternetin artık dünya üzerinde ulaşamayacağı bir kanal bulmak neredeyse imkansız gibi gözüküyor. Bilişim sektöründeki hızlı büyüme de bu tezi destekler nitelikte. İnternette belki de en çok kullanılan mecra arama motorları. Buralarda yapılan arama sonuçları neticesinde aranılan içerik ile alakalı bireylere en kolay şekilde ulaşmayı biz birincil hedef olarak görmekteyiz. Bu iş  sanıldığı kadar kolay değildir. Google'ın sizden yerine getirmenizi istediği bir takım şartlardan bahsetmek mümkün. Örneğin Google güncellemelerini yakından takip etmeli ve ayak uydurmaya çalışmalısınız. Bunu içinde iyi bir öngörü yeteneği ve analiz koordinasyonu bu işin olmazsa olmazlarından. Google bu konuda oldukça hassas bir politika izlemekte. İçerikleriniz onlar için nasıl olduğundan çok neyi, ne şekilde ifade ettiği ile büyük önem kazanıyor.

İçerik pazarlaması konusunda değişken bir yapıya uyum sağlamanızın değerini daha öncede belirtmiştik. Peki nedir bu değişim, değişen ne ? Değişen aslında çok net, 'İnsanlar' Hızla gelişen teknoloji ve bu gelişimin akabinde kullanımı daha da yaygınlaşan akıllı cihazlar hemen hemen her bireyin elinde. Hal böyle olunca internete ulaşım ve doğru orantılı olarak aranan içeriklere olan çeşitlilikte hat safada. Hitap etmeniz gereken kitle çok önemli. Kuşak farkı bizlere şu gerçeği gösteriyor. '' Yeni nesil artık teknoloji ile bir bütün. Onları bu furyadan koparmak ve uzaklaştırmak neredeyse imkansız. Yapılması gereken şey o kitleyi ele alabilmek ve ihtiyaçları tam anlamı ile karşılamak.'' İnsanlar değişmekte, bu değişimle birlikte bütün alışkanlıklar da yeniden şekillenmekte. Zaman artık hiç olmadığı kadar değerli. Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi de bu. Zamanımız yok! İnsanlar neye ne kadar çabuk ulaşırsa, kendilerini o kadar özel hissedebiliyorlar. İşte tüm bu sebepler bir araya gelince de sosyal medya kendini ön plana atıyor. Sosyal medyaya hakim olmak, içeriklerin kitlenin tamamına ulaşmasıyla eşdeğerdir desek, zannediyoruz ki yanılmayız.

İçerik Pazarlamasında Başarılı Olmanın Matematiği

Başarılı bir içerik pazarlama projeniz olsun istiyorsanız dikkat etmeniz gereken altın kurallardan bahsetmekte fayda var. İlk olarak jenerasyon analizini çok doğru yapmanız gerekmekte. Günümüzde hiç kimse tüketim alışkanlıklarını geçmişe göre dizayn etmiyor bunu neticesinde de yeniliklerin ardı arkası gelmiyor. Kendinizi buna kanalize edip misyonunuzu bu temel yargılar üzerine oluşturmalısınız.

Son olarak içerik pazarlaması ile ilgili  matematiksel bir denklem ile konuyu pekiştirmemiz gerekirse ;'' Kuşak analizi + tüketim alışkanlıkları = İçerik Pazarlamasında Başarı'' şeklinde ifade edebiliriz.

Türkiye'de içerik pazarlaması konusunda başarılı bir içerik ajansı olduğumuz doğrudur, hemen bizimle iletişime geçin ve sizin için projenize uygun harekete geçiren içerikler üretelim!


İnternet sitemizde sizin için hazırlamış olduğumuz hizmetlerimiz ve diğer konular hakkında bilgiler yetersizse bize 0 (282) 650 60 85 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bazı hizmetlerimizde ücretler sabit değildir, bu yüzden bize ulaşarak teklif almanız gerekmektedir.