BLOG YAZILARI

İçerik Editörü Nasıl Olunur

İçerik Editörü

Editorx.NET olarak siz değerli takipçilerimize bu yazımızda İçerik Editörü Nasıl Olunur konusunda sizlere bilgi aktaracağız. Son zamanlar da çok popüler hale gelmiş olan ve herkesin aslında kolay bir iş sandığı aslında her işin zorluğu olduğu gibi bu işin de zorluklarını insanlar maalesef ki görmemektedir. İçerik editörü olmak için sadece bir konu hakkında makale yazmak yeterli olmuyor. Konuya hakim olmanız, arama motorlarının güncellemelerini takip etmeniz, hedef kitleye karşı kullanacağınız kelimeleri analiz etmeniz gibi bir çok etken bulunmaktadır.

İçerik Editörü Nasıl Olunur sorusuna cevabımız, öncelik olarak SEO mantığını kavramanız gerekmektedir. Teknik ve güncellemeleri tamamı ile öğrendikten sonra hitap edeceğiniz hedef kitle ile ilgili araştırmalar yapmanız ve kullanılacak olan kelimeleri ona göre analiz etmeniz gerekmektedir. ” Evlere iş veren firmalar ” örnek olarak bu anahtar kelime de yazacağınız bir yazıda çok fazla teknik detaya girmeden akıcı ve herkesin anlayacağı bir dilde makale yazmanız internet sitesi için daha sağlıklı olacaktır. Bu tarz makaleleri evde ki bayanlarımız iş bulma amacı ile okuyacağından zor kelimeler seçmekten kaçınılmalı ve iş konusunda bilgi aktarıcı yazılar yazılmalıdır.

Aynı zamanda seo uyumlu makale yazarken, en çok dikkat etmemiz gereken detay yazınızın arama motorları uyumlu olmasıdır. İçerik üretiminin önem kazanması ile beraber bir çok makale yazarı google uyumlu olması nedeni ile yazdığı yazılarda devrik cümleler kurabiliyor. Bu hem siteniz hemde ziyaretçileriniz için olumsuz  sonuçlara yol açacaktır.

Google yaptığı son güncellemeleri ile birlikte artık her internet sitesinin kendisini güncellemesi şart oldu. Bunun nedeni google artık güncel ve tamamı ile ziyaretçi odaklı bilgi aktarıcı siteleri üst sıralara çıkarmaktadır. Bunun için eğer ki içerik üretmeye / yazmaya vaktiniz yoksa, tarafımızın sağladığı editörlük hizmetleri ile sitelerinizi güncel içeriklerle doldurabilirsiniz.

Teknikleri Takip Edin

Size yazımızda bahsettiğimiz gibi editör olabilmek için bir konuya hakim olmanız yeterli olmuyor. SEO tekniklerini ve gelişimlerini mutlaka takip etmeniz gerekiyor. Bunun amacı ise hem kullanıcı hemde arama motorları dostu içerikler hazırlayabilmektir. İnternet site sahiplerinin hepsi arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyor. Bu yüzden içerikleri arama motorları gözünde değerli olacak şekilde yazılması gerekiyor. İçerik Editörü Nasıl Olunur başlığımızda bahsettiğimiz gibi aslında çokta kolay değil. Bunun için zaman ve çok fazlası ile emek gerektiriyor. Peki ya editör makale yazarken nelere dikkat etmelidir?

İçerik Editörü Nasıl Olunur

İçerik Editörü Nasıl Olunur

  • İçeriğin %100 özgün olması (kopya içermemesi)
  • Akıcı bir dilde olması, herkesin anlayabileceği bir şekilde
  • İmla kurallarına dikkat etmesi
  • H1, H2 gibi başlık etiketlerinin doğru kullanılması
  • Biraz olsun Photoshop bilmesi ve resimleri özgünleştirebilmesi
  • Daha önceki yazdığı konulara hakim olarak site içerisinde linkleme yapabilmesi
  • Konu içerisinde gerektiğinde otoriter sitelere link verebilmesi
  • Anahtar kelimeleri iyi derecede analiz edebilmesi
  • Etkili ve akılda kalıcı başlıklar ve açıklamalar oluşturabilmesi
  • Eklediği resimleri SEO uyumlu hale getirmesi

Yukarıda ki verdiğimiz sıralamaya daha eklenecek bir çok etken olabilir bunlar başlıca dikkat edilmesi gereken bilgilerdir. Bizim ekibimizde bulunan yazar ve editör arkadaşlar seo güncellemelerini ve tekniklerini yakından takip etmekte ve sürekli bu konular ile ilgili eğitim almaktadırlar.

Web sitenizin editöre ihtiyacı varsa size bu konu hakkında en profesyonel çözümleri üretebiliriz.

06 Kasım 2016 145 okunma
Eray YETİŞTİREN

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) İşlemleri

SEO (Arama motoru optimiza yonu) Türkçe ve İngilizce'de kı aca SEO olarak ifade edilmekte olan bu işlem, arama motoru optimiza yonları anlamını taşımaktadır Arama motorlarında, arama...

Makale Özgünlük Kontrolü

Makaleleriniz özgün mü Arama motorları içerik konu unda artık çok katı, özellikle Google aramalarda artık kaliteli ve güncel içerikler üreten internet itelerini ü t ıralara...

Seo Makale

Seo Makale ile ü t ıralara! Seo makale, arama motorlarına uygun olarak üretilmiş içeriklere denir Bir ürün veya hizmetiniz ile ilgili internet ite i açtınız Hedef kitlenizin izi...

YORUM YAP

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.