BLOG YAZILARI

İçerik Danışmanlığı

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve tüketicilerin bilinçli hale gelmesi, internet üzerindeki ticareti zorlaştırmış durumdadır. Hedef kitleniz ile etkileşim halinde olmak istiyorsanız, güven seviyesini arttırmak zorundasınız.

İnternet sitenizin dili yoktur

İnternet sitemizi ziyaret eden kullanıcıları etkilemeniz için; doğru, kaliteli ve anlaşılır içerikler sunmanız gerektiğini hepimiz biliyoruz. İnternet sitemizdeki içerikler aracılığı ile hedef kitlemize uygun ve onların beklentisini analiz ederek karşılayacağımız içerikler ile güveni sağlayabileceğimizi de hepimiz biliyoruz.

Peki, sorun nerede?

Birçok internet sitesi sahibi, bu konunun henüz ciddiyetinin maalesef ki farkında değil. Yazılan içerikler genellikle “Google’da üst sıralarda çıkmak” için yazılıyor.  Bu tür içerikler yazılırken eskiden bu yana beynimizde yer edinen %X anahtar kelime geçsin, xxx kelime uzunluğunda olsun gibi faktörler bulunuyor.

Bunlar önemsiz mi?

Kesinlikle önemsiz diyemeyiz, ama her işte olduğu gibi bu içerik yazmanında bir usulü vardır elbette. 300 kelime ile anlatılacak bir konuyu, hizmeti veya ürünü sırf SEO uyumlu içerik olsun diye 700-800 kelime yazıyorsak bunun bize faydasından çok zararı olacağını söyleyebilirim. Hedef kitlenin bizden beklentisi, en yalın halde ve en çok bilgi verici çözüm odaklı içeriklerin sunulmasıdır.

Kısa bir bilgi verecek olursak arama motorları için uygun olan içerik uzunluğu değil, kullanıcıların içeriğe gösterdiği ilgidir.

Tamam, kullanıcılar nasıl içeriğe önem gösterir?

  • Birinci önemli faktör, her içerik tek hedef kitle için yazılmalı

İnternet sitenizde yayınlayacağınız her içerik, tek bir hedef kitleye hitap etmelidir. Bir ürün veya hizmeti tanıtırken, erkek ve kadınlar için yazılan içerikler mutlaka farklı hitap şekli ve farklı stratejiler ile üretilmesi gerekir.

  • İkinci önemli faktör, merak uyandıran içerikler yazılmalı

Kullanıcıları içeriğinizin ilk paragrafı ile etkilemeniz gerektiğini unutmayalım. İçeriğinizin giriş bölümünde hedef kitleniz bu yazının devamını okuması açısından merak uyandıran ve ilgi çekici bir şekilde hitap etmelisiniz. Buda yaklaşık olarak 9-10 saniyedir, bu zaman içerisinde hedef kitlenizi etkilediyseniz içerik okunur hale gelecektir.

  • İçeriklerin takibi, bir sonraki içerik üretimi için önemli

Yazdığınız içerikleri sürekli takip etmeniz ve hedef kitle etkileşimini analiz etmeniz, bir sonraki üreteceğiniz içerik için oldukça önemlidir. Eksiklerinizi, hatalarınızı analiz ederek farklı stratejiler üreterek diğer içerikte sunabilirsiniz.

Bunlara benzer birçok etken bulunmaktadır.

Ücretsiz içerik danışmanlığı

İçerik üretiminde, bilgilerimiz doğrultusunda sizlerin hedef kitlenizi analiz ederek en doğru sonuçlara ulaşmanız için sizlere yardımcı oluyoruz. Ücretsiz içerik danışmanlığı sırasında size sunacaklarımız neler?

  • Son 2-3 ay ziyaretçi verilerini inceleyerek hedef kitlenizin analizini yapıyoruz.
  • Hedef kitleye uygun içerik üretirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiriyor ve ürettiğiniz her içeriği editörlerimiz inceliyor.
  • Size belirtilecek zamanda içeriklerin eklenip, eklenmediğinin kontrolünü sağlıyor ve sizi bu konuda uyarıyoruz.
  • İçerik hakkında değişen yenilikleri takip ediyor ve size bildiriyoruz.
  • İçeriklerinizin arama motorları uyumunu kontrol ediyoruz.
  • Yeni eklenecek olan, ürün veya hizmetinize uygun içerik üretimi için araştırmalar yaparak size sunuyoruz.

Ücretsiz içerik danışmanlığı hizmeti sadece mail üzerinden destek verilmekte ve değerlendirilmektedir. Alacağınız ücretsiz içerik danışmanlığı süresi 30 gündür. Hizmet bitiminden sonra memnun kaldığınız takdirde size sunulacak olan özel fiyattan devam edebilirsiniz.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen Editorx.NET içerik ajansı ile sizde hedef kitlenizi harekete geçirin!

09 Ocak 2017 174 okunma
YORUM YAP

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.