Erişilebilir Olmak İçin SEO Makale

Makalenin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak son zamanlarda adına sık sık rastladığımız seo makale de nedir derseniz yazımızı mutlaka okumalısınız.

SEO Nedir?

Web sayfalarının daha kolay bir şekilde taranmasına olanak sağlayan teknik düzenlemeler bütününe Search Engine Optimization (SEO) denir. Dilimizdeki karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Arama motorları algoritmik (matematiksel) yapıda olduğu için web geliştiriciler bu detayı esas alarak sayfaları hazırlamaktadır. Kısacası web sayfanızın arama sonuç sayfalarında ilk sıralarda yer almasını istiyorsanız SEO’nun desteğine ihtiyacınız var demektir.

SEO Makale nedir?

İnternette bir şeyler araştırırken kullanıcıların büyük çoğunluğu ilk sıralarda yer alan web sayfalarını ziyaret eder, alacağını alır ve altta kalan sayfalarla hiç alakadar olmaz. İşte bu nokta da devreye SEO uyumlu makaleler giriyor. Web sayfanızdaki makaleleri SEO uyumlu yazarsanız tercih edilenler arasında size de yer verilecektir.

Yazdığınız içerikler ne kadar zengin olursa olsun, içeriğiniz SEO uyumlu değil ise kullanıcının arama motoru üzerinden size ulaşması oldukça zor olacaktır. Çünkü herhangi bir konuda bile yazılmış yüzlerce makale var bunların birçoğu SEO uyumlu olarak hazırlanıyor. Google da bu makaleler içerisinden kullanıcın en çok işine yarayacağını düşündüğü sonuçları listeliyor.


SEO Uyumlu Kaliteli Makale Nasıl Yazılır?

Bunun için elbette ki uyulması gereken altın kurallar var. Bu kurallara uyarak sizde SEO uyumlu makaleler yazabilir ve sayfanızı üst sıralara taşıyabilirsiniz.

  • Etkili makale başlığı,

Öncelikle makaleniz için etkili bir başlık bulmanız gerekiyor. Başlık muhakkak konu ile alakalı olmalı ve 5 kelimeyi geçmemelidir. Google’nın makale içeriğini daha iyi algılayabilmesi için başlıkta anahtar kelimeye mutlaka yer vermelisiniz.

  • Makale içi alt başlıklar,

Makalenizi yazarken anlam bütünlüğü korumak, sürekliliği sağlamak ve okuyucuyu sıkmamak için alt başlıklara yer vermeniz büyük önem taşımaktadır.

  • Özgün içerik,

İçeriklerinizin özgün ve konu ile birebir ilişkili olması gerekmektedir.

  • Anahtar kelime,

Anahtar kelimeler makale içerisine dağıtılmalıdır. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine yayılması doğru bir kullanım olacaktır.

  • Kelime sayısı,

Göz dolduran bir içerik hazırlamış olsanız da okuyucuyu sıkmamak için daha az kelime ile aradığını bulmasına yardımcı olmakta fayda var. Bu nedenle 300 ila 500 kelime arasında vermeniz gereken bilgiyi kullanıcıya aktarmanız etkili olacaktır.

  • URL (web sayfası uzantısı)

Mutlaka web sayfanızın URL ayarlarını yapmalısınız. Böylece web sayfanızın ardından makale adınız gelecektir.

Yapılmaması Gereken Yanlışlar Nelerdir?

SEO uyumlu makalenizi yazarken, arama sonuç sayfalarında üst sırada yer almak için anlamsızca yazılmış içeriklerden sakınmalısınız. Anahtar kelimeleri italik, kalın ve altı çizgili olarak birçok kez vurgulamak yerine tek kullanım ile sınırlandırmalısınız. Kopya ya da üzerinde oyanmış içerik kullanmak makalenin kalitesini düşürecektir. İçerik ile alakasız görseller kullanmakta yine yapılmaması gereken hatalar arasındadır.

Eğer tüm bunları yapmak, daha yazıyı okurken bile sizi yorduysa, bir profesyonelden destek almanın zamanı geldi demektir. Bırakın tüm bunları sizin yerinize Editorx yapsın, size de yalnızca başarının tadını çıkarmak kalsın.

Editorx, 2016 yılından bu yana arama motoru optimizasyonu yapmakta ve müşterilerine optimum çözümler sunmaktadır.

Optimum çözümlere ulaşmak ise sadece bir klik uzağınızda. https://www.editorx.net/seo-hizmeti linkine tıklayın, teklif formunu doldurun ve arkanıza yaslanın. Web sitenizin analizini yaptıktan ve anlaşma sağladıktan sonra keyifli bir çalışmaya birlikte adım atalım.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


EDİTORX

İçerik Pazarlama Ajansı

Amacımız; üretirken mutlu olmak, ürettiklerimizle mutlu etmek.
+90 282 650 60 85

+90 555 099 85 15

destek@editorx.net

Hızlı Erişim


Aşağıdaki linklerden hizmetlerimiz ile ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizde ücretlendirme ile ilgili bilgi yer almamaktadır. Proje, sektör ve hedeflere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi almak için bizi arayın.

İçerik EditörüEditörlük HizmetleriBacklinkE-Ticaret DanışmanlığıSite İçi SEO Optimizasyon


Sosyal Medya

Bizi takip edebilirsiniz.

En güncel pazarlama teknikleri ve stratejileri ile ilgili haber almak için sosyal medyadan bizi takip edin.


WhatsApp WhatsApp Mesaj