Editörlük Hizmeti

Editörlük Hakkında

Editörlük Hizmeti

Editörlük kavramı geçmiş dönemlerde çok da bilinen bir iş alanı değildi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle son zamanlarda bu meslek dalı oldukça havalı ve popüler bir hal kazanmıştır. Editörlüğün zor bir meslek olduğuna geçmeden evvel editör kimdir? ne iş yapar? Gibi sorulara cevap vermeye çalışalım.

Editörlük mesleği halk arasında pek fazla duyulan ama tam olarak ne olduğu hakkında herkes tarafından pek bir bilgi sahibi olunamayan bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerik editörlüğü, web sitesi editörlüğü, tv editörlüğü, kitap editörlüğü, haber editörlüğü ve dergi editörlüğü gibi birçok dala ayırmak mümkündür. Bu dalların her biri farklı bir ada sahip olsa da hepsinin işlevi aslında birbirine benzer desek yanlış bir ifade kullanmış olmayız.

Artık yaşadığımız çağda her şeye, her alana internet üzerinden online olarak ulaşabildiğimiz için internet son dönemlerde oldukça önemli bir konuma sahip olmuştur. Bunun için internet ortamına da istihdam sağlanması son derece önemli olan bir diğer konudur. Örneğin, web sitesi içerik editörü alıcıya sunulmak istenilen hizmetin ya da herhangi bir ürünün tanıtımını yaparken, etkili bir sunum hazırladığı oranda müşteriyi harekete geçirecektir. Bundan dolayı, bu platformda istihdam edilen editörlük hizmetleri oldukça etkin bir rol almaktadırlar.Editörlüğün Çeşitleri Nelerdir?

Her meslekte olduğu gibi bu alanda da farklı editör hizmetleri mevcuttur. Bunlardan ilki, Haber editörlüğüdür. Haberin oluşturulması, haberlerin etkili şekilde yazımı ve haberin kontrolünden sorumlu olan kişidir. Günümüzde de internet yayıncılığı yapan haber sitelerinde görevli olan haber editörleri haberin siteye düzgün bir şekilde eklenmesinden sorumlu olmaktadır. Diğeri, içerik editörlüğüdür. İçerik editörünün tek amacı, hedef kitleye ulaştırmak istediği içeriği son derece titiz ve kaliteli bir biçimde hazırlayarak, karşıdaki alıcıyı harekete geçirmektir.

Bir diğer alan ise, TV editörlüğü olmaktadır. TV editörlüğü de televizyon sektöründe seyrettiğimiz programların hazırlanış sürecinden başlayarak, metinlerine programın tüm süreçlerinin içinde olan ve bunların kontrolünü yaparak yayına hazır hale getiren kişiye verilen isimdir.
Editörlük

Editörlük Hizmeti

Kitap editörlüğü yapmak için kitaplarla sıkı fıkı olmak gerekmektedir. Araştırmayı, okumayı sevmek bıkmamak, aksine bu işten keyif almayı gerektiren bir iştir. Çünkü bu iş oldukça yorucu ve uzun çalışma sürecini beraberinde getirmektedir. Eğer aynı şeyi sabit olarak sürekli yapmak canınızı sıkan bir durum ise bu iş pek de size göre değil. Kitap editörleri belirli bir süre içerisinde kendisine teslim edilmiş kitabı inceleyip, basıma hazır hale getirir. Bunun için vakit kaybetmemesi ve bu alanda sorumluluk sahibi olması gerekir.Ayrıca, kitap editörünün bir kitabı doğru bir şekilde inceleyebilmesi için daha önceden birtakım araştırmalar yaparak kitaba hakim olması gerekir. Bundan dolayı, sürekli araştırıp bir şeyler okuyarak kendini geliştirmekten keyif alan ve bu durumdan şikayet etmeyen her türlü konuya az çok hakim olmak için çaba sarf eden kişilerin özellikleri bu alan için olması gereken kriterlerdir.


İletişim Bilgileri

Müşteri Merkezi

Editörlük Fiyat Hesaplama Aracı

Users manual

Notice and certificate of service relating to the claim form

EDİTORX

İçerik Pazarlama Ajansı

Amacımız; üretirken mutlu olmak, ürettiklerimizle mutlu etmek.
+90 282 650 60 85

+90 555 099 85 15

destek@editorx.net

Hızlı Erişim


Aşağıdaki linklerden hizmetlerimiz ile ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizde ücretlendirme ile ilgili bilgi yer almamaktadır. Proje, sektör ve hedeflere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi almak için bizi arayın.

İçerik EditörüEditörlük HizmetleriBacklinkE-Ticaret DanışmanlığıSite İçi SEO Optimizasyon


Sosyal Medya

Bizi takip edebilirsiniz.

En güncel pazarlama teknikleri ve stratejileri ile ilgili haber almak için sosyal medyadan bizi takip edin.


WhatsApp WhatsApp Mesaj