Bize Ulaşın

Teknolojinin durmadan geliştiği dijital dünyada, her gün yenisi eklenen E-Ticaret siteleri için önemli bir konusuda E-Ticaret blog sayfasıdır. Blog sayfaları her web sitesinde olduğu gibi, e-ticaret sitelerinde de oldukça büyük önem taşır. Satışlarınızın artmasına ve aynı zamanda arama motorlarında blog sayfaları sayesinde daha üst sıralara çıkmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. E-Ticaret sitenizin blog sayfasında, sattığınız ürünler ile ilgili içerikler paylaşarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Girdiğiniz her içerik aynı zamanda arama motorlarında indexlenir ve sizin sayfa sayınızı arttırır. Sayfa sayınızın aranan kelimeler de fazla olması demek, ziyaretçi sayınızın o kadar artacağı anlamına gelmektedir. Paylaşacağınız içerikleri ürünleriniz ile alakalı ve arama motorlarında aranan kelimeleri iyi analiz ederek seçerseniz size çok fazla artı avantaj sağlayacaktır.

E-Ticaret Blog sayfaları nasıl olmalıdır?

  • Yazacağınız makale sektörünüz veya ürünleriniz ile ilgili olmalıdır. Konu ile alakasız içerikler paylaşılmaması gerekir.
  • Blog sayfanız sürekli güncel tutularak, sektörünüzün ve ürünlerinizin yeniliklerini takip ederek paylaşabilirsiniz.
  • Ürün tanıtımları ile ilgili makaleler oluşturup, hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.
  • Yaptığınız tanıtım veya haber içerikleri kesinlikle resimler ile süslemelisiniz. Eğer ki yapabiliyorsanız video da ekleyebilirsiniz.
  • Blog içerikleriniz bilgi verici ve akıcı olması ile birlikte 300 kelimeden az olmaması gerekir.
  • Blog üzerinde ki tüm yazılara yorum yapılması müsade edilmelidir. Bu şekilde insanlar arasında iletişimi kurabilir ve hedef kitlenize ürünler veya haberler hakkında cevap vererek etkileşimi arttırabilirsiniz.

E-Ticaret Blog Sayfalarının Yararları

Yazacağınız bu blog yazıları arama motorlarında birer index anlamına gelir. Sitenize sadece ürünleri ekleyerek ve ya dışarıdan seo hizmeti alarak rakiplerinizi geçmek zor olabilir. E-Ticaret rekabeti yüksek olan bir alan bu yüzden arama motorları gözünde değerli  olmanız gerekir. Bu yüzden sürekli güncel olarak yazdığınız kaliteli içerikler sonucunda arama motorları sizi ödüllendirir ve ziyaretçiniz artar.

E-Ticaret Blog

Blog yazılarında yaptığınız tanıtımlar ile zaman içerisinde okuyucularınız size müşteri olarak geri dönüş sağlar. Aynı zamanda ürünün tanıtımını yaptığınız blog yazıların da ürüne bağlantı verebilir direkt olarak müşterinin ürüne gitmesini sağlayabilirsiniz.

Markanız Tanınır Hale Gelir

Blog yazılarınız da markanız ile ilgili başarı hikayelerinizi paylaşarak hedef kitleniz ile aranız da bağ oluşturursunuz. Bu şekilde markanız daha bilinir hale gelebilir.

Unutmayın, blog daha fazla müşteri kazanmanızı ve daha fazla satış yapmanızı sağlar. Aynı zamanda arama motorlarında sizin internet sitenizi yükseltir. Bu yüzden önemi oldukça fazladır, sizin de e-ticaret siteniz varsa ve halen bir blog sayfanız yoksa hemen bir blog sayfası açmanızı şiddet ile öneririz.

Blog sayfanız ile ilgilenmeye vaktiniz yoksa, sizlere profesyonel E-Ticaret Editörlük Hizmeti sağlayabiliriz. Konu hakkında bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


İnternet sitemizde sizin için hazırlamış olduğumuz hizmetlerimiz ve diğer konular hakkında bilgiler yetersizse bize 0 (282) 650 60 85 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bazı hizmetlerimizde ücretler sabit değildir, bu yüzden bize ulaşarak teklif almanız gerekmektedir.